رفع بوی بد فاضلاب

رفع بوی بد فاضلاب

ایجاد بوی بد فاضلاب بیش تر در مواقعی اتفاق می افتد که گرفتگی هایی در آن جا ایجاد شده است، به همین دلیل راه حل هایی را برای این معضل باید پیدا کرد و انجام داد تا به طور کامل این مشکل ریشه کن شود.
گرفتگی های فاضلابی ممکن است در هر قسمت از منزل اتفاق بیفتد و تفاوتی هم نمی کند که بیش تر این موارد در آشپزخانه و حمام و سرویس های بهداشتی است و باید نکاتی در این خصوص رعایت شود، اما در برخی موارد در اثر سهل انگاری این مشکل ایجاد می شود و با مواردی که ایجاد می شود به راحتی می توان به این مشکل پی برد، که این موارد شامل خارج نشدن کامل آب، صدا هایی ناشی از تخلیه ی سخت آب و البته از همه مهم تر ایجاد بویی نامطبوع و بد از فاضلاب می باشد.

رفع بوی بد فاضلاب

در صورت سبک بودن گرفتگی فاضلاب برخی روش های خانگی و ساده ای وجود دارد ،که به طور طبیعی در هر زمان که احتیاج داشتید می توانید به کار ببرید که در قسمت های بعدی به تعدادی از این روش ها اشاره می کنیم.
 اما می رسیم به گرفتگی های سنگین تر که، در این صورت روش های خانگی نمی توانند پاسخگوی مناسبی باشد و حتی ممکن است اوضاع را بدتر کند که در این شرایط تنها راه حل مناسب تماس با سرویس کار است که در مراکز معتبر لوله بازکنی مشغول به فعالیت هستند.
این معضل اگر در زمان مناسبی پیگیری نشود ،می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد، که یکی از ناگوارترین آن ها بالا زدن آب فاضلاب به همراه محتویات می باشد که می تواند محیط را فرا بگیرد و فضا بویی بسیار نامطبوع داشته باشد، به همین دلیل سعی کنید با مشاهده ی مواردی در خصوص گرفتگی به برطرف کردن آن بپردازید.
سرویس کاران با در اختیار داشتن ابزار آلات مجهز مدرن و از همه مهم تر با استفاده از تکنیک های امروزی به سرعت و بدون ذره ای آسیب و ایجاد آلودگی به برطرف کردن بوی نامطبوع و گرفتگی فاضلاب می پردازند و این کار را در کوتاه ترین زمان برای جلوگیری از ایجاد وضعیت بدتر در این خصوص انجام می دهند.
پس لازم به ذکر است که اگر بویی ناخوشایند را در خصوص فاضلاب احساس کردید حتما به موارد دیگر هم دقت کنید که بهترین و سریع ترین گزینه را برای رفع این مشکل انتخاب کنید.

گاز فاضلاب چیست؟

گاز فاضلاب همان فعالیت باکتری های بی هوازی است ،که در فاضلاب ها وجود دارند که با ایجاد بویی ناخوشایند از فاضلاب خارج می شوند.
ترکیبات این گاز فاضلاب شامل: سولفید هیدروژن، آمونیاک، متان و… می باشد که این ترکیبات با مخلوط شدنشان فضا را از هوایی ناخوشایند پر می کنند.گاز فاضلاب چیست؟از بین این گازهایی که نام بردیم، سولفید هیدروژن نقش اصلی را در تشکیل بوی نامطبوع دارد ،که در زمانی این بو به منازل و ساختمان ها نفوذ می کند، که اشکالاتی در لوله کشی ها وجود داشته باشد، که یکی از معمول ترینِ این نقص ها نداشتن لوله ی یو شکل در زهکشی های ساختمانی است، که البته امروزه این مورد بیش تر مورد توجه قرار گرفته است و در همه منازل به کار می رود اما برخی منازل قدیمی ممکن است، این مورد نداشته باشند و به همین شکل گاز های فاضلاب خارج شوند و فضا را درگیر کنند.
به طور کلی این گاز ها به این لوله های یو شکل بستگی دارند، چرا که حتی اگر این لوله ها خراب باشند، هم باز با این مشکل رو به رو خواهید بود و حتی زمانی که این مشکل در منزلی وجود داشته باشد.
سرویس کاران اولین محلی را که کنترل و چک می کنند همین لوله های یو شکل است ،که اگر آسیب دیده باشند، به تعویض آن ها می پردازند و اگر سالم باشند بقیه قسمت ها را مشاهده می کنند.
هنگامی که به معضل برخوردید حتما با مراکز لوله بازکنی معتبر تماس بگیرید، چرا که این مشکلی به آسانی توسط روش های خانگی قابل حل نمی باشد و اگر هم حل شود دو مرتبه پس از گذر مدت زمان کوتاه باز می گردد به همین دلیل لازم است به صورت اساسی حل شود.

علت بوی بد فاضلاب چیست؟

بسیاری از ساختمان ها به طور معمول روزانه با بوی بد فاضلاب مواجه هستند، که این مورد امری طبیعی می باشد و ممکن است بر اثر دلایل مختلفی این اتفاق ایجاد شود، که این دلایل شامل موارد زیر می باشد:
۱- مورد اول خشک بودن لوله ی یو شکل است ،که وقتی این لوله تا حجم مناسبی آب داشته باشد از خروج گازهای بد بو جلوگیری می کند، اما ممکن است در اثر مواردی این لوله با مشکل رو به رو شود و آبی در آن نباشد و یا مقدار آب کم باشد، که در این حالت گاز هایی که در این لوله وجود دارند خارج شده و یکی از دلایل ایجاد بوی نامطبوع فاضلابی می شوند.
۲- مورد بعدی این است، که در لوله ی یو شکل محتویات فاضلابی گیر می کند و این محتویات خود به تنهایی بویی بسیار ناخوشایندی دارند و اگر داخل این لوله گیر کند به آسانی این بو را به خارج منتشر می کنند ،که اگر بخواهیم در قالب یک مثال توضیح دهیم، هنگامی که چاه سینک آشپزخانه می گیرد، در این لوله گیر می کند و به مرور زمان این محتویات فاسد می شوند و همین عامل ایجاد بوی نامطبوع می شود ،که البته این مورد می تواند در سایر قسمت های منزل هم ایجاد شود و تنها در خصوص آشپزخانه نیست.
۳- گازهای سپتیکی عامل دیگری هستند، که در اثر فعالیت باکتری های بی هوازی ایجاد می شوند و این گاز ممکن است به خارج منتشر شود ،که برای جلوگیری از انتشار این گار از این لوله های شتر گلویی و یا یو شکل استفاده می کنند.
۴- و در آخر هم می پردازیم به پر شدن فاضلاب ها که ،در قسمت اول به این موضوع به صورت کامل اشاره کردیم.

روش های رفع گرفتگی فاضلاب در آشپزخانه

 روش های طبیعی که همان روش های خانگی نام دارد و در برخی مواقع امکان رفع گرفتگی لوله ها به روش های خانگی وجود دارد.
چرا که گرفتگی است که بوی نامطبوع را ایجاد می کند و هم چنین روش های خانگی مختلفی هم وجود دارد، که می توانید در صورت لزوم از هر کدام از آن ها استفاده کنید، که حتی بدون پرداخت هزینه می باشند و با ساخت محلول ها ی دست ساز هم می تواند به رفع بوی بد پرداخت این روش ها شامل موارد زیر می باشد:
۱- اولین روش و ساده ترین روش استفاده از سیم های بلند و خمیده است، که به شکل قلاب باید به آن ها فرم داد و داخل چاه و لوله کرد و محتویات را به بالا بکشید که می توانید از جالباسی های فلزی هم استفاده کنید، چرا که فرمی مشابه قلاب دارد و به راحتی محتویات به آن گیر می کند و یا سیم مفتول هایی که به راحتی شکل می گیرند، چرا که تنها نحوه ی عملکرد مهم است و فرقی نمی کند که سیم از چه جنسی باشد و تنها مدل و فرم آن ها مهم است.
۲- مورد بعدی استفاده از محلول های ساده خانگی و دست ساز می باشد ،که می توان به رفع گرفتگی لوله ها پرداخت و از ایجاد بوی ناخوشایند جلوگیری کرد ،که محلول های متنوعی در این خصوص وجود دارد که یکی از آن ها مخلوط سرکه و نمک است که پس از تهیه ی آن هم می توانید با آب گرم کمی مخلوط کنید و یا به همان صورت و بدون آب مورد استفاده قرار دهید، که داخل چاه بریزید و پس از مدت کوتاه آب بریزید تا همه ی مواد گیر کرده تخلیه شود.
این روش می تواند محتویات را با خود به داخل لوله همراه سازد و جوش شیرین هم می تواند تا حد بسیار زیادی موثر واقع شود به خصوص این که از انتشار بوی بد تا حد زیادی جلوگیری می کند.
۳- ساده ترین روش که ریختن آب جوش است ،که با گرمی خود می تواند مواد و محتویات را نرم کند و با خود همراه سازد.
۴- و در آخر هم می پردازیم به چاه بازکن های دستی هم جز ساده ترین روش ها است ،که تنها در مواقع گرفتگی سطحی و کم کاربرد دارد، اما بعد از هر بار شست و شو ظرف بهتر است از این وسیله استفاده شود تا در خصوص گرفتگی لوله پیشگیری هایی حاصل شود.
این روش ها برای رفع گرفتگی هستند ،چرا که با برطرف شدن آن دیگر بویی منتشر نخواهد شد و اگر هم ایجاد شد مشکل از لوله کشی ها خواهد بود و روش های دیگری باید به کار گرفته شود.

علت بوی فاضلاب در آشپزخانه

در این قسمت به یکی از اصلی ترین مورد در ایجاد بوی نامطبوع در اشپزخانه می پردازیم ،که ریختن مواد غذایی بزرگ و خورده ریز ها که می تواند به راحتی در لوله ها گیر کند و وقتی در آن جا بماند در کنار رطوبت و آب، فاسد می شود ،که همین مورد می تواند بوی ناخوشایند را ایجاد کند و البته این محیط ها برای رشد باکتری ها بسیار مناسب هستند و با رشد باکتری و فعالیت آن ایجاد بوی بد می کند.
پس در خصوص این مورد باید نکاتی را رعایت کنید تا از ایجاد این نشکل جلوگیری شود.

ارسال یک نظر