در آوردن اشیا از چاه توالت

در آوردن اشیا از چاه توالت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به طور تصادفی شی خاصی در چاه توالت شما گیر کرده باشد در چنین شرایطی به طورحتم اختلال شدیدی در روند پایین رفتن اب و فضولات ایجاد خواهد شد.

با توجه به این موضوع باید در اسرع وقت نسبت به از بین بردن مانع اقدام کنید.

در پی این موضوع به موارد زیر توجه داشته باشید

۱- ابتدا باید بدانید که دقیقاً چه چیزی در چاه توالت شما گیر کرده است این بخش اولین و مهم ترین مرحله می باشد.

 برای مثال اگر این ماده یک شی نرم و پارچه ای مانند ای باشد خارج کردن آن بسیار راحت خواهد بود اما در صورتی که یک شیء بسیار سخت و انعطاف ناپذیر باشد روند خارج سازی آن دشوارتر می شود.

۲- مرحله دوم این است که باید بدانید این شی دقیقاً در چه فاصله ای از دهانه چاه توالت وجود دارد صورتی که بتوانید محل دقیق قرارگیری را پیدا کنید روند باز کردن چاه نیز سریع تر و بهتر خواهد شد.

برای مثال در صورتی که شی نزدیک به دهانه چاه توالت باید شما می توانید به راحتی آن را با استفاده از یک انبار ساده خارج کنید.

در آوردن اشیا از چاه توالت

نکته مهم و حائز اهمیت در این زمینه این است که چنانچه شی مورد نظر در قسمت های پایین تری از چاه توالت شما گیر کرده باشد بهتر است از روش های پیشرفته تر و مناسب تری استفاده شود زیرا در چنین شرایطی وارد کردن نیرو و سعی در خارج کردن شی می‌توانند اختلالات بیشتری نیز ایجاد کند زیرا ممکن است آسیب های جدی به ساختار لوله کشی کلی توالت شما نیز وارد شود پس بهتر است این کار را به افراد متخصص در این زمینه واگذار کنید.
توجه داشته باشید که چنانچه چاه توالت شما توسط موادی مانند دستمال کاغذی، پنبه، پودر و موادی از این قبیل دچار گرفتگی شده است بکار گیری محلول های لوله بازکن قوی نیز می تواند تاثیر گذار باشد اما توجه داشته باشید که از یک محلول مناسب با رعایت نکات ایمنی در این زمینه استفاده کنید.

توصیه های قبل از درآوردن اشیا

۱- چنانچه اطمینان دارید که شی خاصی درون چاه توالت شما گیر افتاده است به هیچ وجه از توالت استفاده نکنید در این صورت فرایند خارج سازی بسیار سخت می شود. حتی اگر یک وسیله قیمتی مانند گوشی ساعت طلا و … در چاه توالت انداختید به هیچ وجه سعی نکنید به طور خودسرانه نسبت به درآوردن آن اقدام کنید زیرا در این صورت علاوه بر ایجاد مشکلات فاضلابی وسیله گرانبهای خود را نیز از دست خواهید داد.
پس بهتر است در صورتی که اگاهی لازم در این زمینه را ندارید منتظر مانده و از افراد باتجربه تر کمک بگیرید.

۲- در صورتی که به طور ناخواسته از توالت استفاده کرده و متوجه ایجاد گرفتگی در آن شدید می توانید اقدامات اولیه زیر را انجام دهید به طور مثال تا جایی که امکان دارد آلودگی های ایجاد شده را از بین ببرید گاهی ممکن است شی گیر کرده در چاه توالت با استفاده از یک تلمبه دستی ساده و یا سیخک به طور کامل از لوله توالت شما خارج شود در صورتی که در روزهای آینده هم با گرفتگی چاه توالت مواجه نشدید دیگر نگران این مسئله نباشید چون ممکن است شی کوچکی بوده و با فاضلاب خارج شده باشد.

توصیه های قبل از درآوردن اشیا
با توجه به این موضوع که فاضلاب منبع اصلی آلودگی ها در هر محل می باشد برای رفع هرگونه اختلال از ماسک و دستکش استفاده کنید در غیر این صورت آسیب های جدی به سلامتی خودتان نیز وارد خواهد شد بهتر است هواکش دستشویی را روشن کرده و یا در صورت وجود پنجره آن را باز کنید.
یکی دیگر از موارد مهم در این زمینه این است که چنانچه دست های شما کمی چاق و تپل می باشد این کار را به فرد دیگری واگذار کنید زیرا ممکن است دست شما در دهانه چاه و یا قسمت های پایین تر آن گیر کرده و آسیب ببیند توجه داشته باشید اگر ارتفاع لوله چاه توالت شما بسیار زیاد می باشد به هیچ وجه از دست های خود استفاده نکنید زیرا این کار به طور حتم بی فایده است و به خودتان صدمه میزند
یکی دیگر از موارد مهم این است که در این حین به هیچ وجه از مواد شوینده و یا محلول های لوله بازکن استفاده نکنید.

روش های درآوردن اشیا از چاه توالت

برای در آوردن اشیای گیر کرده در چاه توالت می توانید از روش های زیر استفاده کنید اما در صورتی که در این زمینه تجربه کافی را نداشته و یا اختلالت ایجاد شده بسیار شدید می باشد بهتر است با یک شرکت لوله باز کنی معتبر تماس بگیرید.

۱- باز کردن چاه توالت با دست

این روش ساده ترین روش درآوردن اشیا از چاه توالت می باشد ابتدا موارد نام برده شده در قسمت قبل را دنبال کنید یعنی ماسک و دستکش را فراموش نکنید سپس سعی کنید دست خود را آرامی وارد چاه توالت کرده و دنبال شیء مورد نظر بگردید توجه داشته باشید که نیروی زیادی وارد نکنید زیرا ممکن است سبب پایین تر رفتن ان شوید در این هنگام به هیچ وجه آب توالت را باز نکنید در صورتی که توانستید شی را احساس کنید به آرامی آن را برداشته و بیرون بکشید در این حین می توانید برای تسلط بیشتر از یک چراغ قوه نیز استفاده نمایید

۲- برداشتن توالت فرنگی

اگر از توالت فرنگی استفاده می کنید برای خارج کردن اشیا می‌توانید ان را بلند کنید توجه داشته باشید که بهتر است این روش را به تنهایی انجام ندهید ابتدا توالت را به کمک فرد دیگری به آرامی بلند کرده و کمی جا به جا کنید سپس می‌توانید با استفاده از دست خود به دنبال شی در قسمت های پایین لوله بگردید.

روش های درآوردن اشیا از چاه توالت

۳- استفاده از قلاب

 یکی دیگر از روش های کاربردی برای درآوردن اشیا از چاه توالت استفاده از قلاب می باشد در صورتی که شما قلاب ها و انبرهای مخصوص فاضلاب را در منزل خود دارید می توانید از آن ها کمک بگیرید در غیر این صورت از یک چوب لباسی استفاده کنید برای این کار می‌توانید قسمت کناری چوب لباسی را با استفاده از یک انبر صاف کرده و قسمت قلاب مانند آن را وارد چاه توالت کنید در صورتی که شی مورد نظر به قلاب شما گیر کرد آن را به آرامی بالا بیاورید.

۴- استفاده از جاروبرقی ها

امروزه نمونه های پیشرفته تری از جاروبرقی ها نیز می توانند به خارج کردن اشیا از لوله های فاضلاب کمک کنند توجه داشته باشید که در این فرآیند جاروبرقی شما باید حالت تر و خشک داشته باشد و باید ان را روی حالت تر تنظیم کنید سپس لوله جارو را به آرامی وارد چاه توالت کنید توجه داشته باشید که در این حین باید از یک لوله باریک و بلند تر استفاده شود سپس آن را روشن کرده و منتظر بمانید تا جاروبرقی شی مورد نظر را مکش کند. پس از خاموش کردن جاروبرقی کیسه آن را باز کرده و به دنبال شی مورد نظر بگردید در صورتی که آن را پیدا نمی کنید موفق به خارج کردن آن نشده اید.

نکات مهم بعد از دراوردن اشیا از چاه

مرحله اول: اولین مرحله بعد از خارج کردن اشیا از چاه توالت این است که ابتدا آن را ضدعفونی کنید شما می‌توانید از مایع های ضدعفونی در این فرایند استفاده نمایید البته در صورتی که شیء مورد نظر قابل شستشو باشد توجه داشته باشید که به هیچ وجه پس از خارج کردن شی آن را صورت مستقیم استفاده نکنید.

مرحله دوم: مرحله دوم بررسی مجدد چاه توالت می باشد برای این مورد می توانید از یک چراغ قوه استفاده کنید توجه داشته باشید که از چراغ های موبایل خود استفاده ننمایید زیرا ممکن است به طور اتفاقی در چاه بیفتد.

نکات مهم بعد از دراوردن اشیا از چاه

مرحله سوم: آخرین مرحله در این فرآیند پاکسازی توالت می باشد. ابتدا سعی کنید با استفاده از یک شوینده مناسب نسبت به شستشوی کامل توالت خود اقدام کنید تا هرگونه آلودگی در قسمت های سطحی توالت به طور کامل از بین برود پس از آن  برای چند دقیقه آب داغ را در چاه توالت باز بگذارید. در نهایت می توانید از مقدار کمی پودر ها و یا محلول های لوله بازکن در چاه توالت خود استفاده کنید.
اگر با استفاده از مراحل نامبرده شده باز هم موفق به دراوردن اشیا از چاه توالت نشدید باید به طور تخصصی تر در این زمینه اقدام نمایید. شما می توانید با نزدیکترین شعبه لوله بازکنی در محل زندگی خود تماس بگیرید و از مشاوره های تلفنی و یا حضوری این مجموعه ها استفاده نمایید.

ارسال یک نظر